Opište prosím text z obrázku

 

Časté dotazy 

 

Zakoupil jsem v předmětu uvedenou barvu a na plechovce je uvedeno, že se nanáší ve dvou vrstvách. Nikde ale není uvedeno jak dlouho je nutné mezi oběma vrstvami čekat, popř. jak dlouho barva schne.

Pokud se jedná o Intakryl, postup pro aplikaci barvy naleznete na našich stránkách zde: http://www.denascolor.cz/interierove-barvy
v přiloženém technickém listu, kde se uvádí:

  • Zasycháni st.1 (proti prachu): 50 min
  • Zasychání st.2 (na dotek): 1h
  • Zasychání st.4 (proschlý): 1h 20 min.

Budu vyrábět včelí úly, které budou mít ne vnější straně sololit. Výrobce podobných úlů uvádí, že se má sololit napustit lněnou fermeží a poté natřít akrylátovou barvou. Mohu použít Denas univerzál ? Bude na povrchu napuštěném fermeží držet ?Musí se pod Denas univerzál použít základní barva ? V návodu máte napsáno, že jako základní nátěr se má použít Denascout naředěný v poměru 1:1 s vodou. Nemůžu žádný výrobek Denascout najít.

Doporučujeme napustit podklad nejdříve vodou ředitelným napouštědlem s biocidním účinkem (např. Bochemit). Poté jako základ Denas Univerzál ředěný s vodou 1:1 a po zaschnutí neředěnou vrstvu Denas Univerzál. Teplota vzduchu a podkladu při nanášení a schnutí nátěru nesmí poklesnout pod + 10 °C. Všechny výrobky zakoupíte u nás v prodejně v Bílovci, zimní prodejní doba po - pá 6:00 - 15,30.


S vaší barvou pro venkovní i vnitřní nátěry na dřevo jsme natírali s dětmi a několik si jich ušpinilo oblečení. Jednalo se o bundy a mikiny. Poradíte mi prosím, čím to vyčistit?

Prádlo ušpiněné od barev doporučujeme vyprat ihned před zaschnutím, nebo alespoň namočit.


Velikost balkónu je 5 x 2m, síla je 7 až 10cm na 2m. Balkon je vystaven všem ročním obdobím. V zimě na něj občas padne sněhová lavina ze střechy. Beton je starý 1 měsíc a hledám finální izolaci a povrchovou úpravu.

Na nátěr betonového balkonu doporučujeme použít náš výrobek DENAS BETON, který zakoupíte v rámci prodejní sítě http://www.bal.cz/prodejny-kouzlo-barev/2m.

Nejprve je však nutné povrch napenetrovat DENAS PENETRACÍ, poté 1-3x nátěr DENAS BETONEM.

Všechny důležité informace o výrobku a způsobu použití DENAS BETON naleznete zde: http://www.denascolor.cz/barvy-na-betony, viz. příloha Technický list.


Podkroví na chatě jsme obložili sololitem, na který chceme nalepit 2 cm polystyren a na něj pak polystyrenové panely s potiskem dřeva. Prosím o sdělení, zda je možno použít Vaše lepidlo OSTAFIX N na lepení polystyrenu na sololitové desky a pak i na lepení polystyrenových panelů. Ptám se hlavně proto, že v zimním období není podkroví vytápěno a pokud je venku mráz, je zima i tam. Nevím, jestli případná teplota +- 0 stupňů nebude vadit. V pracovním postupu uvádíte, že se tmel nanáší na podklad. Je nutné toto dodržet nebo se může nanášet na polystyren, bylo by to pro nás jednodušší. 

Na lepení polystyrenových desek na sololit a následně dalších polystyrenových panelů můžete použít náš výrobek OSTAFIX N. Při nanášení je důležité dodržet minim. teplotu 15 stupňů a po aplikaci již teplota nemá žádný vliv na přídržnost.

Všechny důležité info o výrobku a způsobu nanášení naleznete zde: http://www.denascolor.cz/prumyslove-produkty/24-ostafix-n viz. příloha TECHNICKÝ LIST.

Výrobek lze zakoupit v rámci prodejní sítě Kouzla barev nebo poštou na objednávku.
Seznam prodejen Kouzla barev: http://www.bal.cz/prodejny-kouzlo-barev/2m


Je možné použít váš výrobek na nátěr umakartového bytového jádra aby byl vodě odolný?

Na nátěr umakartového bytové jádra můžete použít INTAKRYL, který je částečně omyvatelný a na plochy pro přímý styk s vodou výrobek DENAS UNIVERZÁL.
Důležité informace o výrobcích a způsobu použití naleznete zde, viz. příloha TECHNICKÝ LIST:
http://www.denascolor.cz/prumyslove-produkty/34-intakryl
http://www.denascolor.cz/produkty/15-denas-univerzal-lesk-mat

Naše výrobky zakoupíte v rámci prodejní sítě KOUZLA BAREV A DROGERIE:
http://www.bal.cz/prodejny-kouzlo-barev/2m


Máme PU střech, cca 80m2, natřenou Sanakrylem TOP. Na barvě jsou trhlinky, dostal jsem doporučení na Vaši barvu Primalit Primer Mohu ji od Vás získat, jakou barvu by jste mi doporučili.

Pokud jsou trhlinky v podkladu, používá se výztuž z mřížkové tkaniny, která zaručuje zpevnění podkladu.
Doporučujeme tedy 1 nátěr Primalitem, přiložit ještě do mokrého nátěru mřížkovou tkaninu a po zaschnutí další 1 nátěr.


Lze natřít výrobkem DENAS univerzál plastová trubka v interiéru?

Velice záleží o jaký materiál půjde, zda PVC, PE atd. Materiálů pro výrobu plastových trubek se používá široká škála.
Nicméně pokud natřete trubku Univerzálem, vytvoří se kolem ní film, kt. na ní bude držet kolem dokola něco jako folie. Takže pokud se nestane, že se barva poruší, bude držet. Přilnavost k plastu je v tomto případě složitější.


Natřel jsem novou betonovou podlahu garáže (55m2) penetrací S2802A a byl bych rád kdyby jste mi poradili jaký povrchový nátěr se na tuto penetraci nejlépe hodí, který je s touto penetrací kompatibilní. Čím kvalitnější a trvanlivější, tím lepší.

Penetrace S2802A může snížit přilnavost samotného nátěru, nepatří mezi nejkvalitnější penetrační nátěry. Doporučujeme příště použít Denas penetraci nebo jakýkoliv jiný 2-složkový penetrační nátěr.


Jakou použít barvu na hrubou brizolitovou omítku?

K nátěru omítek bych Vám doporučila tento produkt, viz. odkaz: http://www.denascolor.cz/barvy-na-fasady/ 
Na konci tohoto odkazu naleznete technický list ke stažení, kde jsou veškeré informace ohledně dané barvy, doporučené přípravy podkladu, aplikace barvy atd.


Čím se dají korovat barvy DENAS univerzal?

Barvy Denas Univerzál lesk a mat dodáváme v těchto odstínech, viz. http://www.denascolor.cz/images/produkty/dokumenty/vzornik_univerzal[1].jpg. Nabízíme taktéž tónováí v odstínech RAL.


Musí se na dřevěný plot, pokud je napuštěn fungicidem, ještě používat denas univerzal ředění 1:1 nebo se může rovnou natírat dvě vrstvy neředěného?

Pokud je dřevo napuštěno pouze fungicidem, doporučujeme nejdříve jeden nátěr naředěný v poměru 1:1 s vodou a až následně 2 vrstvy neředěného nátěru.


Kupila som si výrobok DENAS vodoodpudivý napoštecí prípravek - hydrofoni impregnace. Chcela by som to použiť na zamedzenie presakovania vody z murovaného sprchového kúta do steny za ním. Voda presakuje cez špáry. Bude to mať nejaký účinok keď to natriem na obkladačky a špáry medzi nimi? Zamedzí tento náter presakovaniu aspoň na nejaký čas??

Spáry se musí dokonale odmastit, nechat uschnout a poté se může aplikovat samotný nátěr - dvě vrstvy. POZOR!!! V TOMTO PŘÍPADĚ PLATÍ PRAVIDLO MOKRÝ DO MOKRÉHO. Bohužel co se týká nátěru na obkladačky tam nátěr nechytne. Každopádně bych možná doporučila aplikovat novou spárovačku, která bude sloužit roky. Denas Hydrofóbní impregnaci budete muset po pár letech aplikovat znovu. Na našich stránkách http://www.denascolor.cz/barvy-na-betony naleznete přesný postup práce.